• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na studia stacjonarne pierwszego stopnia 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Energetyka - studia stacjonarne pierwszego stopnia

Szczegóły
Kod E-ENE-ST1
Jednostka organizacyjna Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki
Kierunek studiów Energetyka
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Pierwszego stopnia
Języki wykładowe polski
Czas trwania 3,5 roku (7 semestrów)
Adres komisji rekrutacyjnej aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego 7, budynek D
25-314 Kielce
Godziny otwarcia sekretariatu poniedziałek 10.00 – 14.00
wtorek 10.00 – 14.00
środa nieczynny
czwartek 10.00 – 14.00
piątek 10.00 – 13.00
piątek w dniu zjazdu – 15.00 – 17.00
sobota w dniu zjazdu: -8.00 – 12:00
Adres WWW https://weaii.tu.kielce.pl/
Wymagany dokument
  • Matury lub dokument równoważny
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)

Energetyka

Energetyka to kierunek dla ambitnych, którzy lubią moc i energię, interesują się wytwarzaniem energii w sposób konwencjonalny i niekonwencjonalny. Studia przybliżą techniki wytwarzania energii w dużych elektrowniach cieplnych, wodnych oraz z wykorzystaniem źródeł odnawialnych.

studia stacjonarne (dzienne)

  • 3,5-letnie (7 semestrów) studia pierwszego stopnia

kończące się nadaniem tytułu inżyniera

zakres:

– energetyka odnawialna i elektroenergetyka

Po studiach pierwszego stopnia

Absolwenci posiadają wiedzę i umiejętności w zakresie technologii energetyki odnawialnej i eksploatacji urządzeń w elektroenergetyce pozwalające na nadzorowanie procesów związanych z wykorzystaniem lokalnych źródeł energii, programowaniem rozwoju lokalnej infrastruktury energetycznej, modernizacji procesów i urządzeń oraz tworzenia i zarządzania małą firmą sektora energetycznego. Posiadają podstawowe umiejętności pozwalające na rozwiązywanie problemów współczesnej elektroenergetyki w jednostkach samorządowych, również z wykorzystaniem niekonwencjonalnych (w tym szczególnie odnawialnych) źródeł energii oraz problematyki zmniejszenia zagrożeń środowiska. Mogą planować i projektować rozwój terenowej gospodarki energetycznej w oparciu o miejscowe, ekologiczne źródła. Absolwenci poznają budowę i zasady eksploatacji źródeł energii elektrycznej, ze szczególnym uwzględnieniem kogeneracji, nabywają wiedzę z zakresu dystrybucji energii obejmującą zagadnienia związane z instalacjami elektrycznymi i ciepłowniczymi w budynkach mieszkalnych oraz rozwiązaniami energooszczędnymi. Poznają zagadnienia wytwarzania energii elektrycznej w ogniwach fotowoltaicznych, elektrowniach wiatrowych i ogniwach paliwowych oraz energii cieplnej w pompach cieplnych i kolektorach cieplnych.


Uwaga! Kandydaci zdający maturę w tym roku:
Aby móc zarejestrować się na studia należy w formularzu osobowym w zakładce "Wykształcenie" dodać Nową Maturę i wpisać rok uzyskania dokumentu 2024. Takie informacje są wystarczające do zarejestrowania się na studia. Resztę informacji należy uzupełnić po otrzymaniu wyników z egzaminu maturalnego.

Rekrutacja na studia stacjonarne pierwszego stopnia prowadzona jest na podstawie konkursu świadectw dojrzałości.

Na wszystkie kierunki studiów stacjonarnych pierwszego stopnia w konkursie świadectw uwzględniane są oceny procentowe z: matematyki (M), języka polskiego (JP), języka obcego nowożytnego (JO) oraz z jednego przedmiotu zdanego na maturze w formie pisemnej (W), wskazanego przez kandydata do postępowania kwalifikacyjnego z zestawu obejmującego: fizykę z astronomią, chemię, informatykę, historię, geografię, biologię, wiedzę o społeczeństwie oraz - w przypadku kierunku architektura – historię sztuki.

Przedmioty: fizyka z astronomią oraz fizyka traktowane są równorzędnie.

Łączną liczbę punktów dla kierunku Energetyka wyznacza się wg wzoru:

S = M + n·W + 0,1·JP + 0,1·JO

przy czym:

n = 1 przy wskazaniu przez kandydata: fizyki z astronomią, chemii, informatyki,

n = 0,4 przy wskazaniu: geografii, biologii, n = 0,2 przy wskazaniu: historii, wiedzy o społeczeństwie.