• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na studia stacjonarne pierwszego stopnia 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Inżynieria Bezpieczeństwa - studia stacjonarne pierwszego stopnia

Szczegóły
Kod M-IB-ST1
Jednostka organizacyjna Wydział Mechatroniki i Budowy Maszyn
Kierunek studiów Inżynieria Bezpieczeństwa
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Pierwszego stopnia
Języki wykładowe polski
Czas trwania 3,5 roku (7 semestrów)
Adres komisji rekrutacyjnej aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego 7, budynek B
25-314 Kielce
Godziny otwarcia sekretariatu poniedziałek 11.00-14.00
wtorek 11.00-14.00
środa nieczynny
czwartek 11.00-14.00
piątek 11.00-14.00
w dniach zjazdów: 15.00 – 17.00
sobota / w dniach zjazdów: 8.30 – 11.30
Adres WWW https://wmibm.tu.kielce.pl/
Wymagany dokument
  • Matury lub dokument równoważny
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)

Inżynieria bezpieczeństwa 

studia stacjonarne (dzienne)

  • 3,5-letnie (7 semestrów) studia pierwszego stopnia

kończące się nadaniem tytułu zawodowego inżyniera

zakres:

–   bezpieczeństwo pracy i transportu

–   inżynieria bezpieczeństwa wewnętrznego

–   przemysłowe systemy bezpieczeństwa

–   kryminologia i kryminalistyka

studia niestacjonarne (zaoczne)

  • 4-letnie (8 semestrów) studia pierwszego stopnia

kończące się nadaniem tytułu zawodowego inżyniera

zakres:

–   bezpieczeństwo pracy i transportu

–   inżynieria bezpieczeństwa wewnętrznego

–   przemysłowe systemy bezpieczeństwa

–   kryminologia i kryminalistyka

Po studiach pierwszego stopnia

Absolwenci zakresu bezpieczeństwo pracy i transportu uzyskują wiedzę z dziedziny bezpieczeństwa prac transportowych, bezpieczeństwa eksploatacji maszyn, urządzeń i instalacji przemysłowych oraz zarządzania ryzykiem. W procesie kształcenia szczególny akcent położony jest na zdobycie wiedzy w zakresie dotyczącym podstaw logistyki, podstaw recyklingu, bezpieczeństwa systemów i instalacji przesyłowych, bezpieczeństwa w obróbce materiałów oraz bezpieczeństwa maszyn i konstrukcji.

Absolwenci będą przygotowani do wykonywania zadań w jednostkach eksploatacyjnych transportu, zakładach przemysłowych oraz organach administracji publicznej. W ramach tej specjalności będzie możliwe uzyskanie uprawnień do obsługi wózków widłowych wydanych przez Urząd Dozoru Technicznego.

Absolwenci zakresu przemysłowe systemy bezpieczeństwa uzyskają wiedzę i umiejętności obejmujące organizowanie bezpiecznej pracy, organizowania działań ratowniczych, obejmujące projektowanie, monitorowanie stanu i warunków bezpieczeństwa, a także umiejętnością oceny zagrożenia i ryzyka zawodowego, przygotowania i instrukcji BHP. nacisk położony jest na zdobycie wiedzy w zakresie dotyczącym charakterystyk stanowisk pracy, ergonomii, technicznych środków ochronnych, bezpieczeństwa instalacji i systemów przemysłowych.

Uzyskane kompetencje w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, są wymagane na stanowiskach inspektorów oraz specjalistów do spraw BHP.

Absolwenci zakresu inżynieria bezpieczeństwa wewnętrznego uzyskują m.in. wiedzę o budowie broni i amunicji rozszerzoną o aspekty związane z ich projektowaniem, wytwarzaniem i użytkowaniem. Absolwenci uzyskują wiedzę z zakresu balistyki (wewnętrznej, zewnętrznej i końcowej) oraz z zakresu badań mechanoskopijnych. Podsiadają również wiedzę w zakresie eksploatacji i ochrony obiektów użyteczności publicznej oraz funkcjonowania służb mundurowych w Polsce.

Absolwent zakresu kryminologia i kryminalistyka uzyskuje m.in. wiedzę o budowie broni, amunicji i zapalników, rozszerzoną o technologię ich wytwarzania oraz aspekty związane z ich bezpiecznym użytkowaniem. Absolwent uzyskuje wiedzę z zakresu zastosowania nowoczesnych technik badawczych i zabezpieczania śladów kryminalistycznych, w tym balistycznego badania broni oraz realizowanych czynności dochodzeniowo-śledczych na miejscu zdarzenia. Absolwenci uzyskują wiedzę z zakresu ochrony informacji oraz metod kryptograficznych.


Uwaga! Kandydaci zdający maturę w tym roku:
Aby móc zarejestrować się na studia należy w formularzu osobowym w zakładce "Wykształcenie" dodać Nową Maturę i wpisać rok uzyskania dokumentu 2024. Takie informacje są wystarczające do zarejestrowania się na studia. Resztę informacji należy uzupełnić po otrzymaniu wyników z egzaminu maturalnego.

Rekrutacja na studia stacjonarne pierwszego stopnia prowadzona jest na podstawie konkursu świadectw dojrzałości.

Na wszystkie kierunki studiów stacjonarnych pierwszego stopnia w konkursie świadectw uwzględniane są oceny procentowe z: matematyki (M), języka polskiego (JP), języka obcego nowożytnego (JO) oraz z jednego przedmiotu zdanego na maturze w formie pisemnej (W), wskazanego przez kandydata do postępowania kwalifikacyjnego z zestawu obejmującego: fizykę z astronomią, chemię, informatykę, historię, geografię, biologię, wiedzę o społeczeństwie oraz - w przypadku kierunku architektura – historię sztuki.

Przedmioty: fizyka z astronomią oraz fizyka traktowane są równorzędnie.

Łączną liczbę punktów dla kierunku Inżynieria bezpieczeństwa wyznacza się wg wzoru:

S = M + n·W + 0,1·JP + 0,4·JO

przy czym:

n = 1 przy wskazaniu przez kandydata: fizyki z astronomią, chemii, informatyki,

n = 0,4 przy wskazaniu: geografii, biologii, n = 0,2 przy wskazaniu: historii, wiedzy o społeczeństwie.