• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na studia stacjonarne pierwszego stopnia 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Wzornictwo Przemysłowe - studia stacjonarne pierwszego stopnia

Szczegóły
Kod M-WPR-ST1
Jednostka organizacyjna Wydział Mechatroniki i Budowy Maszyn
Kierunek studiów Wzornictwo Przemysłowe
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Pierwszego stopnia
Języki wykładowe polski
Czas trwania 3,5 roku (7 semestrów)
Adres komisji rekrutacyjnej aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego 7, budynek B
25-314 Kielce
Godziny otwarcia sekretariatu poniedziałek 11.00-14.00
wtorek 11.00-14.00
środa nieczynny
czwartek 11.00-14.00
piątek 11.00-14.00
w dniach zjazdów: 15.00 – 17.00
sobota / w dniach zjazdów: 8.30 – 11.30
Adres WWW https://wmibm.tu.kielce.pl/
Wymagany dokument
  • Matury lub dokument równoważny
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)

Wzornictwo przemysłowe

 studia stacjonarne (dzienne)

  • 3,5-letnie (7 semestrów) studia pierwszego stopnia

kończące się nadaniem tytułu zawodowego inżyniera

zakres:

  zintegrowane technologie wytwarzania

  projektowanie form przemysłowych

 

Po studiach pierwszego stopnia

Absolwenci otrzymują bardzo dobre przygotowanie teoretyczne i praktyczne do podejmowania i rozwiązywania problemów inżynierskich w charakterze projektanta wzornictwa przemysłowego – z zakresu tworzenia nowych wzorów przemysłowych, opracowywania prototypów, projektowania produktu czy form przemysłowych z uwzględnieniem elementów inżynierskich, sztuk projektowych oraz nauk ekonomicznych. Nabywają kwalifikacje pozwalające na zatrudnienie w biurach i działach projektowych dużych i średnich przedsiębiorstw w branżach ogólnoprzemysłowych, a także w małych i mikroprzedsiębiorstwach o profilu projektowym i wytwórczym lub w prowadzonej przez siebie firmie w ramach działalności gospodarczej, świadcząc usługi indywidualne lub dla średnich i dużych koncernów. Absolwenci kierunku potrafią posługiwać się sprzętem komputerowym oraz programami w zakresie projektowania, prototypowania, komunikacji wizualnej, technologii wytwarzania, prezentacji, obróbki i tworzenia grafiki, a także organizacji i zarządzania.

Wśród zrealizowanych przez studentów prac dyplomowych znalazły się projekty mebli, przedmiotów codziennego użytku, a także mebli miejskich przeznaczonych do zagospodarowania miejsc użyteczności publicznej oraz projekty motocykli, lifting samochodów, a nawet projekty maszyn roboczych (wiertarki, drukarki 3D). Profil studiów dopuszcza realizację prac dyplomowych z zakresu szeroko rozumianej grafiki komputerowej i komunikacji wizualnej.

Najlepsze projekty studentów, które zrealizowano w trakcie zajęć czy prac dyplomowych, zgłaszane są do Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej w celu objęcia ich ochroną w zakresie własności intelektualnej, jako wzór przemysłowy lub wzór użytkowy (obecnie 32 projekty chronione są jako wzór przemysłowy).

Studenci kierunku obok tradycyjnej praktyki zawodowej uczestniczą w plenerach rysunkowych – na ogół odbywających się w Sandomierzu w Ośrodku Humanistyki i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej, gdzie oprócz zajęć rysunkowych  uczestniczą w zajęciach integracyjnych.


Uwaga! Kandydaci zdający maturę w tym roku:
Aby móc zarejestrować się na studia należy w formularzu osobowym w zakładce "Wykształcenie" dodać Nową Maturę i wpisać rok uzyskania dokumentu 2024. Takie informacje są wystarczające do zarejestrowania się na studia. Resztę informacji należy uzupełnić po otrzymaniu wyników z egzaminu maturalnego.

Rekrutacja na studia stacjonarne pierwszego stopnia prowadzona jest na podstawie konkursu świadectw dojrzałości.

Na wszystkie kierunki studiów stacjonarnych pierwszego stopnia w konkursie świadectw uwzględniane są oceny procentowe z: matematyki (M), języka polskiego (JP), języka obcego nowożytnego (JO) oraz z jednego przedmiotu zdanego na maturze w formie pisemnej (W), wskazanego przez kandydata do postępowania kwalifikacyjnego z zestawu obejmującego: fizykę z astronomią, chemię, informatykę, historię, geografię, biologię, wiedzę o społeczeństwie oraz - w przypadku kierunku architektura – historię sztuki.

Przedmioty: fizyka z astronomią oraz fizyka traktowane są równorzędnie.

Łączną liczbę punktów dla kierunku Wzornictwo przemysłowe wyznacza się wg wzoru:

S = M + n·W + 0,1·JP + 0,4·JO

przy czym:

n = 1 przy wskazaniu przez kandydata: fizyki z astronomią, chemii, informatyki,

n = 0,4 przy wskazaniu: geografii, biologii, n = 0,2 przy wskazaniu: historii, wiedzy o społeczeństwie.